@2018 Łukasz Droździk

Wszelkie prawa zastrzeżone

fotografia portretowa i modowa Śląsk
fotografia portretowa i modowa Śląsk

Podoba Ci się ta inicjatywa? Wesprzyj ją na 

Liczba osób w projekcie:

one million portraits

Na pomysł wpadłem w momencie, kiedy zacząłem się zastanawiać nad tym, jaki sens ma tak właściwie ta moja fotografia. Robię zdjęcie, pięć, pięćdziesiąt, sto... i co? Publikuję je na stronie, Facebooku, Instagramie... i co? Czy pochwalenie się swoja pracą jest jedynym celem? Czegoś mi w tym wszystkim brakowało - jakiegoś głębszego celu. 

A jakby tak zacząć fotografować ludzi i umieszczać te portrety w albumie. Wielkim albumie, który za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat stanie się ogromną księga obrazującą to, jak cudownym i niepowtarzalnym jesteśmy gatunkiem? A jakby tak zacząć jeździć najpierw po Polsce, później po świecie, organizować duże eventy, na których będziemy robić portrety? Może projekt spodoba się innym fotografom i zamiast jednego Łukasza, projekt będzie tworzyć cała rzesza ludzi szczerze zajaranych tym pomysłem? 

Z początku to wszystko wydawało się głupie i mało realne, ale im więcej o tym myślę, tym więcej we mnie wiary, że to ma sens i może się udać. Że mogę (możemy) zostawić po sobie coś naprawdę wielkiego i pięknego, co będzie inspirowało kolejne pokolenia.

Tak - to jest projekt na resztę mojego życia. Cel, który zawsze będę miał przed sobą, który zawsze będzie mnie napędzał do działania i będzie wielkim wyrzutem sumienia, kiedy będę chciał się poddać. 

0